www.zwierzaki.edu.pl > Imprezy plenerowe, wycieczki

WARSZTATY PLENEROWE, WYCIECZKI

Warsztaty przyrodnicze Per-Zoo w plenerze.

Nasza propozycja to zaproszenie do Zagrody Per-Zoo, która mieści się na śródleśnej łące w gminie Klembów. Zagroda przygotowana jest z myślą o dzieciach w wieku 3-10 lat. Na naszą ofertę składają się: imprezy plenerowe, wycieczki dla przedszkoli i klas I-III oraz organizacja urodzin .

Zapraszamy dzieci na wycieczki przyrodnicze do lasu, na łąkę i do ogrodu.

Prowadzimy zajęcia w małych warsztatowych grupach.

Jednego dnia przyjmujemy tylko jedną wycieczkę, zarówno teren, jak i prowadzący animatorzy są do wyłącznej Państwa dyspozycji.

Zapraszamy od 9:00-10:00 do 14:00-15:00, orientacyjny plan dnia:

-powitanie i podział na grupki warsztatowe (najlepiej do 18 dzieci w grupie),

-przykładowe zajęcia w grupach:

* Poznajemy zwierzęta gospodarskie. Karmienie, głaskanie, zasady zachowania wśród zwierząt, podstawy pielęgnacji i chowu.

*Mój pierwszy spacer po lesie, tajemnice lasu. Poznamy mieszkańców lasu, piętra roślinności. Nauczymy się rozróżniać drzewa iglaste i liściaste. Odwiedzimy mrowisko i paśnik. NOWOŚĆ proponujemy formę gry terenowej.

*W moim małym ogródeczku. Zakładamy klomb kwiatowy, wysiewamy nasionka, a doniczki zabieramy do domu.

*Warsztaty plastyczno-przyrodnicze. Kolaże, wianki, kwiaty z krepiny, zwierzątka z sianka lub wełny, leśna biżuteria również traperska a jesienią cudaki kartoflaki.

*Animowany czas wolny. Ścieżka sensoryczna i sprawnościowa, zabawy z wodą, piaskownica, tablice edukacyjno-zręcznościowe i inne.

Warsztaty trwają od 45 do 60 min, grupy wymieniają się tak, aby każdy brał udział we wszystkich aktywnościach.

-przewidujemy krótką przerwę na drugie śniadanie i dłuższą na obiad.

Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i propozycje, podążamy za dziećmi i w zgodzie z naturą. Tematy zajęć zawsze związane są z tym, co dzieje się aktualnie w przyrodzie. Poszukiwanie wiosny, wiosenny przychówek i zakładanie ogródka, latem plażowanie i same przyjemności, jesienią plony i przygotowania do zimy to tematy, które przewijają się w trakcie warsztatów.

Do dyspozycji dzieci:

-budynek gospodarczy tzw. wozownia dająca schronienie przed deszczem, w której mamy stoły i toalety dostosowane do wielkości naszych gości

-drewniana wiata 6/4 m pod którą zazwyczaj spożywamy posiłki

- toaleta pod lasem tzw. sławojka z deską sedesową i pojemnikiem neutralizującym nieczystości

-studnia z pompą abisynką, z wodą do mycia i zabaw hydrologicznych (nie nadaje się do spożycia)

-krąg ogniskowy z grillem na trójnogu i kociołkiem

Dzieci podczas wycieczki pozostają pod opieką swoich nauczycieli, ale przez cały czas nasi animatorzy prowadzą lub proponują dzieciom zajęcia.

Koszt: 35 pln od dziecka, nie mniej niż 700 pln. Umawiając termin będziemy prosić o zaliczkę.

Prowiant, napoje i wszelkie naczynia zapewniacie Państwo we własnym zakresie, ale chętnie pomożemy w przygotowaniu ogniska, podgrzaniu kociołka i usmażeniu kiełbasek.

Na wszelkie pytania odpowiemy telefonicznie, najlepiej po 14-tej lub mailem.

Zapraszam Roman Persona

Per-Zoo

tel. 506 154 187

Święto pieczonego ziemniaka

Ognisko integracyjne na rozpoczęcie roku szkolnego.

Proponujemy organizację pikniku rodzinnego pod hasłem: Święto pieczonego ziemniaka. Zapraszamy przedszkolaki z rodzeństwem i rodzicami. Proponujemy scenerię związaną z wykopkami, wóz drewniany wypełniony ziemniakami, stragan pełen warzyw.

W programie:

  • insenizacja wiersza: Na straganie – z udziałem świeżych warzyw w roli aktorów,
  • turniej zbieramy kartofle,
  • konkurs wiedzy o ziemniaku,
  • dekorujemy pamiątkowe etykietki, własnoręcznie przygotowanymi pieczątkami z ziemniaków,
  • powstaje gromada cudaków kartoflaków (kukiełki ziemniaczane własnoręcznie ozdabiane),
  • ognisko i niespodzianka (ziemniaki pieczone w popiele)!

Wianki

Ognisko pożegnalne na zakończenie roku szkolnego.

Preferujemy formę rodzinnego ogniska. Głównym zadaniem tego wieczora, jest wspólne przygotowanie wianków i puszczanie ich na rzece, materiały zapewniamy, choć własne kwiaty będą mile widziane. Wspólny spacer nad rzekę z pochodniami w ręku pod opieką rodziców.

Jako atrakcje dodatkowe proponujemy zabawy z wodą i puszczanie łódeczek z kory w naszych drewnianych korytach, łowisko wędkarskie (zabawa w łowienie rybek przyczepionych do pokrywek od słoików, wędką z magnesem), stanowisko archeologiczne (poszukiwanie skorup doniczek o takim samym wzorze i próba ich odtworzenia). Wspólne zbieranie chrustu na ognisko.

Na Święto pieczonego ziemniaka zapraszamy od około 15.00 do 20.00, długie czerwcowe dni pozwalają rozpocząć Wianki około 17-tej, aby zakończyć przed 22:00.

UWAGA: istnieje możliwość organizacji wycieczki dzieci z podobnym programem, bez udziału rodziców. Koszt, warunki takie jak w przypadku podstawowej oferty wycieczki na warsztaty przyrodnicze w plenerze.